Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADM7154ARDZ-1.8-R7
ADM7154ARDZ-1.8-R7
ADM7154ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
472106131422112adm7154.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.6A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 8000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADM7154ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 600MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 7 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (1MHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADM7154ARDZ-1.8-R7 ADM7154ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADM7154.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 600MA 8-SOIC-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 7 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (1MHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 10 mA
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
ADM7154ARDZ-1.8-R7 ADM7154ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 472106131422112adm7154.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.6A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 901 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 901 Stücke:
Mindestbestellmenge: 20
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 7 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (1MHz)
Current - Supply (Max): 10 mA
Mindestbestellmenge: 2
ADM7154ARDZ-1.8-R7 ADM7154ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices A8EA0200C98D7D11C317DD2DB4E2A898A1309AD4D2B4938C2843AD01AFE75603.pdf LDO Voltage Regulators 600mA Ultra-Low-Noise High-PSRR LDO
auf Bestellung 502 Stücke: