Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADM7160AUJZ-2.5-R7
ADM7160AUJZ-2.5-R7
ADM7160AUJZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
2571adm7160.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADM7160AUJZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 200MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 20 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 54dB ~ 43dB (100kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.23V @ 200mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 350 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADM7160AUJZ-2.5-R7 ADM7160AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 2571adm7160.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 2889 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 105
Mindestbestellmenge: 105
ADM7160AUJZ-2.5-R7 ADM7160AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADM7160.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 200MA TSOT5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 20 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 54dB ~ 43dB (100kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.23V @ 200mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 350 µA
Mindestbestellmenge: 6
ADM7160AUJZ-2.5-R7 ADM7160AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADM7160-3120776.pdf LDO Voltage Regulators 200mA LDO 2.5Vout
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active