Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADM7170ACPZ-4.2-R7
ADM7170ACPZ-4.2-R7
ADM7170ACPZ-4.2-R7 Analog Devices, Inc.
adm7170.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 4.2V 0.5A Medical 8-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 186 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADM7170ACPZ-4.2-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 4.2V 500MA 8-LFCSP-WD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2 mA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-LFCSP-WD (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V, Control Features: Enable, Soft Start, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 5.1 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADM7170ACPZ-4.2-R7 ADM7170ACPZ-4.2-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADM7170.pdf Description: IC REG LIN 4.2V 500MA 8-LFCSP-WD
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 mA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-LFCSP-WD (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V
Current - Supply (Max): 5.1 mA
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 mA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 5.1 mA
auf Bestellung 1626 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
ADM7170ACPZ-4.2-R7 ADM7170ACPZ-4.2-R7 Hersteller : Analog Devices ADM7170.pdf LDO Voltage Regulators 0.5A Hi PSRR FT LDO 4.2Vo
auf Bestellung 692 Stücke:
ADM7170ACPZ-4.2-R7 ADM7170ACPZ-4.2-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adm7170.pdf LDO Regulator Pos 4.2V 0.5A Medical 8-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 186 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21