Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP121-AUJZ15R7
ADP121-AUJZ15R7
ADP121-AUJZ15R7 Analog Devices Inc.
ADP121.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA TSOT5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 21 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 40 µA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP121-AUJZ15R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 21 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 40 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP121-AUJZ15R7 ADP121-AUJZ15R7 Hersteller : Analog Devices ADP121-1503418.pdf Linear Voltage Regulators 150mA Low IQ Low Dropout Reg 1.2V
auf Bestellung 2972 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ADP121-AUJZ15R7 ADP121-AUJZ15R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP121.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA TSOT5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1