Produkte > ANALOG DEVICES > ADP122ACPZ-1.8-R7
ADP122ACPZ-1.8-R7
ADP122ACPZ-1.8-R7 Analog Devices
ADP122_123-1503483.pdf
Hersteller: Analog Devices
Linear Voltage Regulators 300mA LDO 1.8Vout
auf Bestellung 2553 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP122ACPZ-1.8-R7 Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 105 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 240 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP122ACPZ-1.8-R7 ADP122ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP122_123.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 105 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 240 µA
auf Bestellung 2366 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz)