Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP122AUJZ-2.85-R7
ADP122AUJZ-2.85-R7
ADP122AUJZ-2.85-R7 Analog Devices Inc.
ADP122_123.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.85V 300MA TSOT5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 105 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.15V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 240 µA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP122AUJZ-2.85-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.85V 300MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 105 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.15V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 240 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP122AUJZ-2.85-R7 ADP122AUJZ-2.85-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP122_123.pdf Description: IC REG LINEAR 2.85V 300MA TSOT5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz)
Current - Supply (Max): 240 µA
auf Bestellung 8888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ADP122AUJZ-2.85-R7 ADP122AUJZ-2.85-R7 Hersteller : Analog Devices ADP122_123-1503483.pdf Linear Voltage Regulators 300mA LDO 2.85Vout