Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP124ACPZ-2.9-R7
ADP124ACPZ-2.9-R7
ADP124ACPZ-2.9-R7 Analog Devices, Inc.
33132673713991612adp124_125.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.9V 0.5A 8-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP124ACPZ-2.9-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.9V 500MA 8-LFCSP-UD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-UFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 105 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-LFCSP-UD (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.9V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.23V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 280 µA.
Weitere Produktangebote ADP124ACPZ-2.9-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP124ACPZ-2.9-R7 ADP124ACPZ-2.9-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 33132673713991612adp124_125.pdf LDO Regulator Pos 2.9V 0.5A 8-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP124ACPZ-2.9-R7 ADP124ACPZ-2.9-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP124_125.pdf Description: IC REG LIN 2.9V 500MA 8-LFCSP-UD
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 105 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.9V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.23V @ 500mA
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 60dB (10kHz ~ 100kHz)
Current - Supply (Max): 280 µA
ADP124ACPZ-2.9-R7 ADP124ACPZ-2.9-R7 Hersteller : Analog Devices ADP124_125-3120783.pdf Linear Voltage Regulators 500mA LDO 2.9Vout