Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP150ACBZ-2.75R7
ADP150ACBZ-2.75R7
ADP150ACBZ-2.75R7 Analog Devices, Inc.
adp150.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.75V 0.15A 4-Pin WLCSP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP150ACBZ-2.75R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.75V 150MA 4-WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 22 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.76x0.76), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.75V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 320 µA.
Weitere Produktangebote ADP150ACBZ-2.75R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP150ACBZ-2.75R7 ADP150ACBZ-2.75R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP150.pdf Description: IC REG LIN 2.75V 150MA 4-WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 22 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.76x0.76)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.75V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 320 µA
Produkt ist nicht verfügbar
ADP150ACBZ-2.75R7 ADP150ACBZ-2.75R7 Hersteller : Analog Devices ADP150.pdf Linear Voltage Regulators 150mA LDO 2.75 Vout