Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP150ACBZ-2.85R7
ADP150ACBZ-2.85R7
ADP150ACBZ-2.85R7 Analog Devices Inc.
ADP150.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.85V 150MA 4-WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 22 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.76x0.76)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 320 µA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP150ACBZ-2.85R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.85V 150MA 4-WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 22 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.76x0.76), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 320 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP150ACBZ-2.85R7 ADP150ACBZ-2.85R7 Hersteller : Analog Devices ADP150.pdf Linear Voltage Regulators 150mA LDO 2.85 Vout
auf Bestellung 2659 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ADP150ACBZ-2.85R7 ADP150ACBZ-2.85R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP150.pdf Description: IC REG LIN 2.85V 150MA 4-WLCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 320 µA
Mindestbestellmenge: 10
ADP150ACBZ-2.85R7 ADP150ACBZ-2.85R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp150.pdf LDO Regulator Pos 2.85V 0.15A 4-Pin WLCSP T/R