Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP151ACPZ-1.2-R7
ADP151ACPZ-1.2-R7
ADP151ACPZ-1.2-R7 Analog Devices, Inc.
adp151.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.2V 0.2A 6-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP151ACPZ-1.2-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 1.2V 200MA 6-LFCSP-UD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 20 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 350 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP151ACPZ-1.2-R7 ADP151ACPZ-1.2-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp151.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 0.2A 6-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 199 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 145
auf Bestellung 199 Stücke:
Mindestbestellmenge: 123
ADP151ACPZ-1.2-R7 ADP151ACPZ-1.2-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP151.pdf Description: IC REG LIN 1.2V 200MA 6-LFCSP-UD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 20 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 350 µA
auf Bestellung 1109 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
ADP151ACPZ-1.2-R7 ADP151ACPZ-1.2-R7 Hersteller : Analog Devices 866DFD54073F85BE7FEA082F4134BCCE4451E27121AED8D519B894FDFDC8185B.pdf Linear Voltage Regulators Ultra-Low Noise 200mA LDO
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1