Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1606ACPZN1.8-R7
ADP1606ACPZN1.8-R7
ADP1606ACPZN1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP1606_ADP1607.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BOOST 1.8V 1A 6LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 1A (Switch)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2MHz
Voltage - Input (Max): 1.8V
Topology: Boost
Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
auf Bestellung 2790 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1606ACPZN1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BOOST 1.8V 1A 6LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 1A (Switch), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2MHz, Voltage - Input (Max): 1.8V, Topology: Boost, Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ADP1606ACPZN1.8-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1606ACPZN1.8-R7 ADP1606ACPZN1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1606_adp1607.pdf Conv DC-DC 0.8V to 1.8V Synchronous Step Up Single-Out 1.8V 1.3A Medical 6-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ADP1606ACPZN1.8-R7 ADP1606ACPZN1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1606_ADP1607.pdf Description: IC REG BOOST 1.8V 1A 6LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 1A (Switch)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2MHz
Voltage - Input (Max): 1.8V
Topology: Boost
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.8V
Part Status: Active
ADP1606ACPZN1.8-R7 ADP1606ACPZN1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1606_ADP1607-3120858.pdf Switching Voltage Regulators 2 MHz, Synchronous Boost DC-to-DC Converters