Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP160ACBZ-1.5-R7
ADP160ACBZ-1.5-R7
ADP160ACBZ-1.5-R7 Analog Devices Inc.
ADP160_161_162_163.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA 4WLCSP
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.25 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.96x0.96)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 65 µA
auf Bestellung 19380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 495
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP160ACBZ-1.5-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA 4WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.25 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.96x0.96), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 65 µA.
Weitere Produktangebote ADP160ACBZ-1.5-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP160ACBZ-1.5-R7 ADP160ACBZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp160_161_162_163.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 4-Pin WLCSP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP160ACBZ-1.5-R7 ADP160ACBZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP160_161_162_163.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA 4WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 65 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 150mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
ADP160ACBZ-1.5-R7 ADP160ACBZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP160_161_162_163-3120857.pdf Linear Voltage Regulators Ultra Low Quiescent Current 150 mA, CMOS Linear Regulator