Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP160AUJZ-1.5-R7
ADP160AUJZ-1.5-R7
ADP160AUJZ-1.5-R7 Analog Devices, Inc.
adp160_161_162_163.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 1207 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 207
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP160AUJZ-1.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.25 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 65 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP160AUJZ-1.5-R7 ADP160AUJZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp160_161_162_163.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 1207 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 170
ADP160AUJZ-1.5-R7 ADP160AUJZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP160_161_162_163-1503307.pdf Linear Voltage Regulators 150mA LDO 1.5Vout w/ QOD
Mindestbestellmenge: 2
ADP160AUJZ-1.5-R7 ADP160AUJZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP160_161_162_163.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA TSOT5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.25 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Current - Supply (Max): 65 µA
auf Bestellung 17 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1