Produkte > ANALOG DEVICES > ADP160AUJZ-2.7-R7
ADP160AUJZ-2.7-R7
ADP160AUJZ-2.7-R7 Analog Devices
ADP160_161_162_163.pdf
Hersteller: Analog Devices
Linear Voltage Regulators 0mA LDO 2.7Vout w/ QOD
auf Bestellung 4432 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP160AUJZ-2.7-R7 Analog Devices
Description: IC REG LIN 2.7V 150MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.25 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 65 µA.
Weitere Produktangebote ADP160AUJZ-2.7-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP160AUJZ-2.7-R7 ADP160AUJZ-2.7-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp160_161_162_163.pdf LDO Regulator Pos 2.7V 0.15A 5-Pin TSOT T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ADP160AUJZ-2.7-R7 ADP160AUJZ-2.7-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP160_161_162_163.pdf Description: IC REG LIN 2.7V 150MA TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.25 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Current - Supply (Max): 65 µA
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1