Produkte > ANALOG DEVICES > ADP165ACPZN-1.8-R7
ADP165ACPZN-1.8-R7
ADP165ACPZN-1.8-R7 Analog Devices
auf Bestellung 2314 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP165ACPZN-1.8-R7 Analog Devices
Description: IC REG LIN 1.8V 150MA 6-LFCSP-UD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2.4 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 6.2 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP165ACPZN-1.8-R7 ADP165ACPZN-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP165_166.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 150MA 6-LFCSP-UD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2.4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Current - Supply (Max): 6.2 µA
auf Bestellung 274 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1