Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP166ACBZ-2.2-R7
ADP166ACBZ-2.2-R7
ADP166ACBZ-2.2-R7 Analog Devices Inc.
ADP165_166.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.2V 150MA 4WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2.4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.96x0.96)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.2V
Current - Supply (Max): 6.2 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP166ACBZ-2.2-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.2V 150MA 4WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-WFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2.4 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.96x0.96), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.2V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 6.2 µA.
Weitere Produktangebote ADP166ACBZ-2.2-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP166ACBZ-2.2-R7 ADP166ACBZ-2.2-R7 Hersteller : Analog Devices ADP165_166-3121697.pdf LDO Voltage Regulators Very Low Quiescent Current, 150 mA, LDO Regulator