Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP1707ARDZ-1.8-R7
ADP1707ARDZ-1.8-R7
ADP1707ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
adp1706_1707_1708.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 1A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 22000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1707ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 390 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Tracking, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 1.55 mA.
Weitere Produktangebote ADP1707ARDZ-1.8-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1707ARDZ-1.8-R7 ADP1707ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1706_1707_1708.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A 8SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 390 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Tracking
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 1.55 mA
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
ADP1707ARDZ-1.8-R7 ADP1707ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1706_1707_1708.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 1A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
ADP1707ARDZ-1.8-R7 ADP1707ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1706_1707_1708-1503419.pdf LDO Voltage Regulators 1A Low Dropout Linear regulators