Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP170AUJZ-2.8-R7
ADP170AUJZ-2.8-R7
ADP170AUJZ-2.8-R7 Analog Devices, Inc.
876adp170_171.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.8V 0.3A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP170AUJZ-2.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 3.6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 73dB ~ 47dB (1kHz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.135V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 260 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP170AUJZ-2.8-R7 ADP170AUJZ-2.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP170_171.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA TSOT5
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 73dB ~ 47dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.135V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 260 µA
auf Bestellung 6376 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 452
ADP170AUJZ-2.8-R7 ADP170AUJZ-2.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 876adp170_171.pdf LDO Regulator Pos 2.8V 0.3A 5-Pin TSOT T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 260 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 300mA
Voltage - Input (Max): 3.6V
ADP170AUJZ-2.8-R7 ADP170AUJZ-2.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP170_171-3121698.pdf Linear Voltage Regulators Single 300mA LDO Low Vin TSOT