Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1710AUJZ-2.5-R7
ADP1710AUJZ-2.5-R7
ADP1710AUJZ-2.5-R7 Analog Devices Inc.
ADP1710_1711.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.5V 150MA TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 50 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 58dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 1.3 mA
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1710AUJZ-2.5-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.5V 150MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 50 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 58dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 1.3 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1710AUJZ-2.5-R7 ADP1710AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1710_1711.pdf LDO Voltage Regulators 150mA Low Dropout linear regulators
auf Bestellung 3071 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP1710AUJZ-2.5-R7 ADP1710AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1710_1711.pdf Description: IC REG LIN 2.5V 150MA TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 58dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 1.3 mA
Mindestbestellmenge: 5
ADP1710AUJZ-2.5-R7 ADP1710AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1710_1711.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 5-Pin TSOT T/R