Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP1712AUJZ-2.5-R7
ADP1712AUJZ-2.5-R7
ADP1712AUJZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
adp1712_1713_1714.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1712AUJZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 70 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Soft Start, Part Status: Active, PSRR: 65dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 420 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1712AUJZ-2.5-R7 ADP1712AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1712_1713_1714.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA TSOT5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 70 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable, Soft Start
Part Status: Active
PSRR: 65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 420 µA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
ADP1712AUJZ-2.5-R7 ADP1712AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1712_1713_1714.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 5-Pin TSOT T/R
Mindestbestellmenge: 93
Mindestbestellmenge: 85
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 65dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 420 µA
Mindestbestellmenge: 7
ADP1712AUJZ-2.5-R7 ADP1712AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1712_1713_1714.pdf LDO Voltage Regulators 300mA CMOS Low-Dropput Regulator
Produkt ist nicht verfügbar
ADP1712AUJZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1712_1713_1714.pdf 2.5V 0.3A SOT-23 TSOT-5 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт