Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1713AUJZ-1.8-R7
ADP1713AUJZ-1.8-R7
ADP1713AUJZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP1712_1713_1714.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA TSOT5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 70 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Bypass
Part Status: Active
PSRR: 72dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.23V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 420 µA
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1713AUJZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA TSOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 70 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Bypass, Part Status: Active, PSRR: 72dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.23V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 420 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1713AUJZ-1.8-R7 ADP1713AUJZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1712_1713_1714.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A 5-Pin TSOT T/R
auf Bestellung 2123 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 96
Mindestbestellmenge: 96
ADP1713AUJZ-1.8-R7 ADP1713AUJZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1712_1713_1714-1503310.pdf LDO Voltage Regulators 300mA CMOS Low-Dropout Regular
Mindestbestellmenge: 2
ADP1713AUJZ-1.8-R7 ADP1713AUJZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1712_1713_1714.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA TSOT5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 72dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 420 µA
Mindestbestellmenge: 4