Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1716ARMZ-1.5-R7
ADP1716ARMZ-1.5-R7
ADP1716ARMZ-1.5-R7 Analog Devices Inc.
ADP1715_1716.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 8MSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 100 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable, Tracking
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
auf Bestellung 23000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 185
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1716ARMZ-1.5-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 100 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Tracking, Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Weitere Produktangebote ADP1716ARMZ-1.5-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1716ARMZ-1.5-R7 ADP1716ARMZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1715_1716.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 8-Pin MSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP1716ARMZ-1.5-R7 ADP1716ARMZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1715_1716.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 8MSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 650 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 500mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
ADP1716ARMZ-1.5-R7 ADP1716ARMZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1715_1716-3121135.pdf LDO Voltage Regulators 500mA Low-Dropout Linear Regulator with Tracking