Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP172ACBZ-1.5-R7
ADP172ACBZ-1.5-R7
ADP172ACBZ-1.5-R7 Analog Devices, Inc.
1507adp172.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.5V 0.3A 4-Pin WLCSP T/R
auf Bestellung 72000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP172ACBZ-1.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA 4WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-UFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 3.6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.95x1.03), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, PSRR: 73dB ~ 47dB (1kHz ~ 100kHz), Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 260 nA.
Weitere Produktangebote ADP172ACBZ-1.5-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP172ACBZ-1.5-R7 ADP172ACBZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 1507adp172.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.3A 4-Pin WLCSP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP172ACBZ-1.5-R7 ADP172ACBZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP172.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA 4WLCSP
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.95x1.03)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 73dB ~ 47dB (1kHz ~ 100kHz)
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 260 nA
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 260 nA
ADP172ACBZ-1.5-R7 ADP172ACBZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices adp172-3121360.pdf Linear Voltage Regulators Single Suppy 300mA LDO with a low VIN