ADP1740-1.5-EVALZ Analog Devices / Linear Technology
ADP1740_1741-1503361.pdf
Hersteller: Analog Devices / Linear Technology
Power Management IC Development Tools 2A LDO Fix V-out Family
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1740-1.5-EVALZ Analog Devices / Linear Technology
Description: BOARD EVAL FOR ADP1740-1.5, Packaging: Box, Voltage - Output: 1.5V, Voltage - Input: 1.6V ~ 3.6V, Current - Output: 2A, Regulator Type: Positive Fixed, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: ADP1740, Supplied Contents: Board(s), Channels per IC: 1 - Single.
Weitere Produktangebote ADP1740-1.5-EVALZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1740-1.5-EVALZ ADP1740-1.5-EVALZ Hersteller : Analog Devices, Inc. 2319adp1740_1741.pdf ADP1740 Linear Regulator 1.5VDC Output Evaluation Board
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Box
Voltage - Output: 1.5V
Voltage - Input: 1.6V ~ 3.6V
Current - Output: 2A