Produkte > ANALOG DEVICES > ADP1740ACPZ-0.75R7
ADP1740ACPZ-0.75R7
ADP1740ACPZ-0.75R7 Analog Devices
ADP1740_1741.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 2A LDO Fix V-out Family
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1740ACPZ-0.75R7 Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 0.75V 2A 16-LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 800 µA, Voltage - Input (Max): 3.6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4), Voltage - Output (Min/Fixed): 0.75V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, Part Status: Active, PSRR: 65dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.8 mA.
Weitere Produktangebote ADP1740ACPZ-0.75R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1740ACPZ-0.75R7 ADP1740ACPZ-0.75R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1740_1741.pdf Description: IC REG LINEAR 0.75V 2A 16-LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 800 µA
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4)
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.75V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
Part Status: Active
PSRR: 65dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.8 mA