Produkte > ANALOG DEVICES > ADP1740ACPZ-1.1-R7
ADP1740ACPZ-1.1-R7
ADP1740ACPZ-1.1-R7 Analog Devices
ADP1740_1741-3121627.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 2 A, Low VIN Dropout, Linear Regulator
auf Bestellung 983 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1740ACPZ-1.1-R7 Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 1.1V 2A 16LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 800 µA, Voltage - Input (Max): 3.6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.8 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1740ACPZ-1.1-R7 ADP1740ACPZ-1.1-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1740_1741.pdf Description: IC REG LINEAR 1.1V 2A 16LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 800 µA
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.8 mA
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 1.8 mA