Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1752ACPZ-1.2-R7
ADP1752ACPZ-1.2-R7
ADP1752ACPZ-1.2-R7 Analog Devices Inc.
ADP1752_1753.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 1.2V 800MA 16-LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 800 µA
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.2 mA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1752ACPZ-1.2-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 1.2V 800MA 16-LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 800 µA, Voltage - Input (Max): 3.6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.2 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1752ACPZ-1.2-R7 ADP1752ACPZ-1.2-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1752_1753.pdf Linear Voltage Regulators 0.8A LDO Fix 1.2Vout
auf Bestellung 1448 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP1752ACPZ-1.2-R7 ADP1752ACPZ-1.2-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1752_1753.pdf Description: IC REG LIN 1.2V 800MA 16-LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 3.6V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 1.2 mA