Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1761ACPZ-1.1-R7
ADP1761ACPZ-1.1-R7
ADP1761ACPZ-1.1-R7 Analog Devices Inc.
ADP1761.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.1V 1A 16-LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 1.98V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
PSRR: 67dB ~ 35dB (10kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.053V @ 1A
Protection Features: Current Limit, Thermal Overload
Current - Supply (Max): 11 mA
auf Bestellung 270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1761ACPZ-1.1-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.1V 1A 16-LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 1.98V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.1V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, PSRR: 67dB ~ 35dB (10kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.053V @ 1A, Protection Features: Current Limit, Thermal Overload, Current - Supply (Max): 11 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 923 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP1761ACPZ-1.1-R7 ADP1761ACPZ-1.1-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1761.pdf Description: IC REG LINEAR 1.1V 1A 16-LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 1.98V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 11 mA