Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1763ACPZ-1.3-R7
ADP1763ACPZ-1.3-R7
ADP1763ACPZ-1.3-R7 Analog Devices Inc.
ADP1763.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.3V 3A 16-LFCSP
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 1.98V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.3V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
PSRR: 62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.145V @ 3A
Protection Features: Current Limit, Thermal Overload
Current - Supply (Max): 16 mA
auf Bestellung 1398 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1763ACPZ-1.3-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.3V 3A 16-LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 1.98V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.3V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, PSRR: 62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.145V @ 3A, Protection Features: Current Limit, Thermal Overload, Current - Supply (Max): 16 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1763ACPZ-1.3-R7 ADP1763ACPZ-1.3-R7 Hersteller : Analog Devices adp1763-3120974.pdf LDO Voltage Regulators 3 A, Low VIN, Low Noise, CMOS Linear Regulator
auf Bestellung 1450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP1763ACPZ-1.3-R7 ADP1763ACPZ-1.3-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp1763.pdf LDO Regulator Pos 1.3V 3A Medical 16-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ADP1763ACPZ-1.3-R7 Hersteller : Analog Devices ADP1763.pdf REG LINEAR 1.3V 3A 16-LFCSP Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
ADP1763ACPZ-1.3-R7 ADP1763ACPZ-1.3-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1763.pdf Description: IC REG LINEAR 1.3V 3A 16-LFCSP
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 1.98V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 16 mA