Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP1763ACPZ0.95-R7
ADP1763ACPZ0.95-R7
ADP1763ACPZ0.95-R7 Analog Devices Inc.
ADP1763.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 0.95V 3A 16-LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 1.98V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.95V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
PSRR: 62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.145V @ 3A
Protection Features: Current Limit, Thermal Overload
Current - Supply (Max): 16 mA
auf Bestellung 1273 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP1763ACPZ0.95-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 0.95V 3A 16-LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 1.98V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 0.95V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, PSRR: 62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.145V @ 3A, Protection Features: Current Limit, Thermal Overload, Current - Supply (Max): 16 mA.
Weitere Produktangebote ADP1763ACPZ0.95-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP1763ACPZ0.95-R7 ADP1763ACPZ0.95-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP1763.pdf Description: IC REG LINEAR 0.95V 3A 16-LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 1.98V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 16 mA