Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP2105ACPZ-1.8-R7
ADP2105ACPZ-1.8-R7
ADP2105ACPZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
141205196224966adp2105_2106_2107.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 1A 16-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 10500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2105ACPZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 1A 16LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2105ACPZ-1.8-R7 ADP2105ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 141205196224966adp2105_2106_2107.pdf Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 1A 16-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
auf Bestellung 39 Stücke:
Mindestbestellmenge: 39
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2105ACPZ-1.8-R7 ADP2105ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2105_2106_2107.pdf Description: IC REG BUCK 1.8V 1A 16LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
ADP2105ACPZ-1.8-R7 ADP2105ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2105_2106_2107-1503313.pdf Switching Voltage Regulators 1A Step-Down DC-DC Converters