Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2108ACBZ-3.3-R7
ADP2108ACBZ-3.3-R7
ADP2108ACBZ-3.3-R7 Analog Devices Inc.
ADP2108.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 600MA 5WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 3MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 5-WLCSP (1.02x1.45)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2108ACBZ-3.3-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 600MA 5WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-WFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 3MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 5-WLCSP (1.02x1.45), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2108ACBZ-3.3-R7 ADP2108ACBZ-3.3-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2108.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 600MA 5WLCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 5-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 3MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 3106 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
ADP2108ACBZ-3.3-R7 ADP2108ACBZ-3.3-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2108.pdf Switching Voltage Regulators 0.6A Low Iq Step-Down DC-DC Vout=3.3V
auf Bestellung 755 Stücke:
ADP2108ACBZ-3.3-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 1863adp2108.pdf Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 0.6A 5-Pin WLCSP T/R
Mindestbestellmenge: 3000
Produkt ist nicht verfügbar