Produkte > ANALOG DEVICES > ADP2119ACPZ-1.2-R7
ADP2119ACPZ-1.2-R7
ADP2119ACPZ-1.2-R7 Analog Devices
ADP2119_2120.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators 2A Synchronous Step Down DC-DC Converter
auf Bestellung 1262 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2119ACPZ-1.2-R7 Analog Devices
Description: IC REG BUCK 1.2V 2A 10LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2119ACPZ-1.2-R7 ADP2119ACPZ-1.2-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2119_2120.pdf Description: IC REG BUCK 1.2V 2A 10LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
auf Bestellung 839 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V