Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2120ACPZ-1.8-R7
ADP2120ACPZ-1.8-R7
ADP2120ACPZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP2119_2120.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 1.25A 10LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.25A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
auf Bestellung 1478 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2120ACPZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 1.25A 10LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.25A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ADP2120ACPZ-1.8-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2120ACPZ-1.8-R7 ADP2120ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2119_2120.pdf Description: IC REG BUCK 1.8V 1.25A 10LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.25A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2120ACPZ-1.8-R7 ADP2120ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2119_2120-3121932.pdf Switching Voltage Regulators 1.25A Sync Step Down DC-DC Converter