Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2138ACBZ-1.8-R7
ADP2138ACBZ-1.8-R7
ADP2138ACBZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP2138_2139.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 800MA 6WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-UFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 3MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-WLCSP (1.03x1.50)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2138ACBZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 800MA 6WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 3MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-WLCSP (1.03x1.50), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2138ACBZ-1.8-R7 ADP2138ACBZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp2138_2139.pdf Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 0.8A 6-Pin WLCSP T/R
auf Bestellung 5342 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
Mindestbestellmenge: 63
ADP2138ACBZ-1.8-R7 ADP2138ACBZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2138_2139-3121169.pdf Switching Voltage Regulators 0.8A 3MHz Buck 1.8Vout
ADP2138ACBZ-1.8-R7 ADP2138ACBZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2138_2139.pdf Description: IC REG BUCK 1.8V 800MA 6WLCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 800mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 3MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Mindestbestellmenge: 3