Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP2164ACPZ-1.8-R7
ADP2164ACPZ-1.8-R7
ADP2164ACPZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
adp2164.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2.7V to 6.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 4A 16-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 1073 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2164ACPZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 4A 16LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 4A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz ~ 1.4MHz, Voltage - Input (Max): 6.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2164ACPZ-1.8-R7 ADP2164ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp2164.pdf Conv DC-DC 2.7V to 6.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 4A 16-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 1073 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Mindestbestellmenge: 1500
ADP2164ACPZ-1.8-R7 ADP2164ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2164.PDF Switching Voltage Regulators 6V/4A, Sync, Step Down, DC-DC Switch Reg
auf Bestellung 611 Stücke:
ADP2164ACPZ-1.8-R7 ADP2164ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2164.PDF Description: IC REG BUCK 1.8V 4A 16LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-WQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 4A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz ~ 1.4MHz
Voltage - Input (Max): 6.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-LFCSP (4x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
auf Bestellung 924 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 4A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V