Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP2166ACPZ-3.3-R7
ADP2166ACPZ-3.3-R7
ADP2166ACPZ-3.3-R7 Analog Devices, Inc.
2467463151513316adp2165_2166.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 6A 24-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 1316 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2166ACPZ-3.3-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 6A 24LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-WFQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 6A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 250kHz ~ 1.4MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 24-LFCSP (4x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2166ACPZ-3.3-R7 ADP2166ACPZ-3.3-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 2467463151513316adp2165_2166.pdf Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 6A 24-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 1316 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
ADP2166ACPZ-3.3-R7 ADP2166ACPZ-3.3-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2165_2166.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 6A 24LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 24-WFQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 6A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 250kHz ~ 1.4MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 24-LFCSP (4x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Mindestbestellmenge: 2
ADP2166ACPZ-3.3-R7 ADP2166ACPZ-3.3-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2165_2166.pdf Switching Voltage Regulators 6V/6A High Eff, Step-Down DC-to-DC Reg
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 6A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V