Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP220ACBZ-26235R7
ADP220ACBZ-26235R7
ADP220ACBZ-26235R7 Analog Devices Inc.
ADP220_221.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.35/2.6V 6WLCSP
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 120 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: 6-WLCSP (1.45x0.95)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.35V, 2.6V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): -, 0.23V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 220 µA
auf Bestellung 28558 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 256
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP220ACBZ-26235R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.35/2.6V 6WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 120 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: 6-WLCSP (1.45x0.95), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.35V, 2.6V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): -, 0.23V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 220 µA.
Weitere Produktangebote ADP220ACBZ-26235R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP220ACBZ-26235R7 ADP220ACBZ-26235R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 536adp220_221.pdf LDO Regulator Pos 2.6V2.35V 0.2A/0.2A 6-Pin WLCSP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 2
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 220 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 5.5V