Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2302ARDZ-2.5-R7
ADP2302ARDZ-2.5-R7
ADP2302ARDZ-2.5-R7 Analog Devices Inc.
ADP2302_2303.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 2A 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 700kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
auf Bestellung 2516 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 151
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2302ARDZ-2.5-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 2A 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 700kHz, Voltage - Input (Max): 20V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V.
Weitere Produktangebote ADP2302ARDZ-2.5-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2302ARDZ-2.5-R7 ADP2302ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp2302_2303.pdf Conv DC-DC 3V to 20V Step Down Single-Out 2.5V 2A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2302ARDZ-2.5-R7 ADP2302ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2302_2303.pdf Description: IC REG BUCK 2.5V 2A 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 700kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 2A
Frequency - Switching: 700kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Voltage - Input (Min): 3V
ADP2302ARDZ-2.5-R7 ADP2302ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2302_2303-1503424.pdf Switching Voltage Regulators 2A Non-Sync Step Down DC-DC Converter