Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2303ARDZ-2.5-R7
ADP2303ARDZ-2.5-R7
ADP2303ARDZ-2.5-R7 Analog Devices Inc.
ADP2302_2303.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 3A 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 700kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Part Status: Active
auf Bestellung 7722 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 136
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2303ARDZ-2.5-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 3A 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 700kHz, Voltage - Input (Max): 20V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2303ARDZ-2.5-R7 ADP2303ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2302_2303.pdf Switching Voltage Regulators 3A Non-Sync Step Down DC-DC Converter
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP2303ARDZ-2.5-R7 ADP2303ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp2302_2303.pdf Conv DC-DC 3V to 20V Step Down Single-Out 2.5V 3A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2303ARDZ-2.5-R7 ADP2303ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2302_2303.pdf Description: IC REG BUCK 2.5V 3A 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 700kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 3A
Frequency - Switching: 700kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Voltage - Input (Min): 3V