Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2371ACPZ-1.8-R7
ADP2371ACPZ-1.8-R7
ADP2371ACPZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP2370_2371.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 800MA 8LFCSP
Packaging: Bulk
Function: Step-Down
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 600kHz ~ 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 15V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 3.2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
auf Bestellung 7777 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 133
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2371ACPZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 800MA 8LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 600kHz ~ 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 15V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-LFCSP-WD (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 3.2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Weitere Produktangebote ADP2371ACPZ-1.8-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2371ACPZ-1.8-R7 ADP2371ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp2370_2371.pdf Conv DC-DC 3.2V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 0.8A 8-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2371ACPZ-1.8-R7 ADP2371ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2370_2371.pdf Description: IC REG BUCK 1.8V 800MA 8LFCSP
Function: Step-Down
Current - Output: 800mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 3.2V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 800mA
Voltage - Input (Max): 15V
Voltage - Input (Min): 3.2V
ADP2371ACPZ-1.8-R7 ADP2371ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP2370_2371-1503365.pdf Switching Voltage Regulators 800mA Buck 1.8Vout wQOD