Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP2503ACPZ-4.2-R7
ADP2503ACPZ-4.2-R7
ADP2503ACPZ-4.2-R7 Analog Devices Inc.
ADP2503_2504.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK BOOST 4.2V 10LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck-Boost
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V
auf Bestellung 1025 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP2503ACPZ-4.2-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK BOOST 4.2V 10LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up/Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck-Boost, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V.
Weitere Produktangebote ADP2503ACPZ-4.2-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP2503ACPZ-4.2-R7 ADP2503ACPZ-4.2-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp2503_2504.pdf Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Non-Inv/Inv/Step Up/Step Down Single-Out 4.2V 0.6A 10-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2503ACPZ-4.2-R7 ADP2503ACPZ-4.2-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP2503_2504.pdf Description: IC REG BUCK BOOST 4.2V 10LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck-Boost
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Produkt ist nicht verfügbar
ADP2503ACPZ-4.2-R7 ADP2503ACPZ-4.2-R7 Hersteller : Analog Devices adp2503_2504-3121783.pdf Switching Voltage Regulators 600mA B/B 4.2 Vout