Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP3335ACPZ-3.3-RL
ADP3335ACPZ-3.3-RL
ADP3335ACPZ-3.3-RL Analog Devices, Inc.
adp3335.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A 8-Pin LFCSP EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP3335ACPZ-3.3-RL Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8-LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 110 µA, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-LFCSP (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Shutdown, Voltage Dropout (Max): 0.37V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote ADP3335ACPZ-3.3-RL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP3335ACPZ-3.3-RL ADP3335ACPZ-3.3-RL Hersteller : Analog Devices Inc. ADP3335.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8-LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 110 µA
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-LFCSP (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Shutdown
Voltage Dropout (Max): 0.37V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
ADP3335ACPZ-3.3-RL ADP3335ACPZ-3.3-RL Hersteller : Analog Devices ADP3335-3121469.pdf Linear Voltage Regulators 500mA anyCAP LDO