Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP3338AKCZ-1.8-RL
ADP3338AKCZ-1.8-RL
ADP3338AKCZ-1.8-RL Analog Devices Inc.
ADP3338.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 190 µA
Voltage - Input (Max): 8V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Not For New Designs
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 30 mA
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP3338AKCZ-1.8-RL Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 190 µA, Voltage - Input (Max): 8V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Not For New Designs, Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 30 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP3338AKCZ-1.8-RL ADP3338AKCZ-1.8-RL Hersteller : Analog Devices, Inc. 165757254adp3338_b.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
auf Bestellung 1315 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Mindestbestellmenge: 40
ADP3338AKCZ-1.8-RL ADP3338AKCZ-1.8-RL Hersteller : Analog Devices ADP3338.pdf Linear Voltage Regulators 1A anyCAP LDO
ADP3338AKCZ-1.8-RL ADP3338AKCZ-1.8-RL Hersteller : Analog Devices Inc. ADP3338.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 8V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 30 mA
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
ADP3338AKCZ-1.8-RL Hersteller : Analog Devices ADP3338.pdf 1.8V 1A SOT-223 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт