Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP3338AKCZ-2.85R7
ADP3338AKCZ-2.85R7
ADP3338AKCZ-2.85R7 Analog Devices Inc.
ADP3338.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.85V 1A SOT-223-3
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 190 µA
Voltage - Input (Max): 8V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Part Status: Not For New Designs
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 30 mA
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP3338AKCZ-2.85R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.85V 1A SOT-223-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 190 µA, Voltage - Input (Max): 8V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Part Status: Not For New Designs, Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 30 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP3338AKCZ-2.85R7 ADP3338AKCZ-2.85R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 460244281840756adp3338.pdf LDO Regulator Pos 2.85V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
ADP3338AKCZ-2.85R7 ADP3338AKCZ-2.85R7 Hersteller : Analog Devices ADP3338.pdf Linear Voltage Regulators 1A anyCAP LDO
auf Bestellung 937 Stücke:
ADP3338AKCZ-2.85R7 ADP3338AKCZ-2.85R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP3338.pdf Description: IC REG LINEAR 2.85V 1A SOT-223-3
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 8V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 30 mA