Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP7102ARDZ-1.5-R7
ADP7102ARDZ-1.5-R7
ADP7102ARDZ-1.5-R7 Analog Devices Inc.
ADP7102.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 1.5V 300MA 8-SOIC-EP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 900 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Current - Supply (Max): 1.4 mA
auf Bestellung 1932 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7102ARDZ-1.5-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 1.5V 300MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 900 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.4 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7102ARDZ-1.5-R7 ADP7102ARDZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7102.pdf Linear Voltage Regulators 300mA HV LDO 1.5V
auf Bestellung 392 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP7102ARDZ-1.5-R7 ADP7102ARDZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 49617096010430832adp7102.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.3A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7102ARDZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7102.pdf IC REG LDO 1.5V 0.3A 8SOIC Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7102ARDZ-1.5-R7 ADP7102ARDZ-1.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7102.pdf Description: IC REG LIN 1.5V 300MA 8-SOIC-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 1.4 mA