Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7104ACPZ-1.8-R7
ADP7104ACPZ-1.8-R7
ADP7104ACPZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
adp7104.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 8-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7104ACPZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 900 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-LFCSP-WD (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout, Part Status: Active, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 1.6 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7104ACPZ-1.8-R7 ADP7104ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7104.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 8-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 794 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
auf Bestellung 794 Stücke:
Mindestbestellmenge: 32
ADP7104ACPZ-1.8-R7 ADP7104ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7104.pdf LDO Voltage Regulators 500mA HV LDO 1.8V
auf Bestellung 1516 Stücke:
ADP7104ACPZ-1.8-R7 ADP7104ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7104.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 900 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-LFCSP-WD (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout
Part Status: Active
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 1.6 mA
auf Bestellung 337 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7104ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7104.pdf 1.8V 0.5A LFCSP-8 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 1.6 mA