Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7104ARDZ-2.5-R7
ADP7104ARDZ-2.5-R7
ADP7104ARDZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
adp7104.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7104ARDZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 900 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout, Part Status: Active, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 1.6 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7104ARDZ-2.5-R7 ADP7104ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7104.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 421 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
auf Bestellung 421 Stücke:
Mindestbestellmenge: 33
ADP7104ARDZ-2.5-R7 ADP7104ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7104.pdf LDO Voltage Regulators 20V, 500mA, Low Noise, CMOS LDO Linear Regulator
auf Bestellung 878 Stücke:
ADP7104ARDZ-2.5-R7 ADP7104ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7104.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 900 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Current - Supply (Max): 1.6 mA
auf Bestellung 641 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 1.6 mA