Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7105ARDZ-1.8-R7
ADP7105ARDZ-1.8-R7
ADP7105ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
adp7105.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7105ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 500MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 900 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.6 mA.
Weitere Produktangebote ADP7105ARDZ-1.8-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7105ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7105.pdf IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7105ARDZ-1.8-R7 ADP7105ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7105.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 500MA 8-SOIC-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 900 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Current - Supply (Max): 1.6 mA
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7105ARDZ-1.8-R7 ADP7105ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7105-1503448.pdf LDO Voltage Regulators 500mA 20V LDO 1.8V