Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7105ARDZ-1.8
ADP7105ARDZ-1.8
ADP7105ARDZ-1.8 Analog Devices, Inc.
adp7105.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 8-Pin SOIC N EP Tube
auf Bestellung 219 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7105ARDZ-1.8 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 500MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 900 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.6 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7105ARDZ-1.8 ADP7105ARDZ-1.8 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7105.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 8-Pin SOIC N EP Tube
auf Bestellung 219 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
auf Bestellung 10094 Stücke:
Mindestbestellmenge: 98
ADP7105ARDZ-1.8 ADP7105ARDZ-1.8 Hersteller : Analog Devices ADP7105-1503448.pdf LDO Voltage Regulators 500mA 20V LDO 1.8V
auf Bestellung 96 Stücke:
ADP7105ARDZ-1.8 ADP7105ARDZ-1.8 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7105.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 500MA 8-SOIC-EP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 900 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Power Good, Under Voltage Lockout
Part Status: Active
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.6 mA
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2